Ekonomi

ABD’deki sabit kripto para mevzuatı yeniden gündemde

Investing.com – Önümüzdeki günlerde ABD’de kripto para birimini, özellikle istikrarlı kripto varlıklarını düzenlemek için önemli adımlar atılabilir.

ABD Temsilciler Meclisi’nde Cumhuriyetçiler, istikrarlı kripto para mevzuatı için yeni bir taslak metin yayınlayarak kripto bölümü için bu son derece değerli konuyu bir kez daha gündeme getirdi.

Güncellenen taslakla birlikte zorunlu karşılık, güvenlik sınıflandırması ve hesap verebilirlik gibi kriterler de mevzuat konuları olarak ele alındı. Açıklamada, istikrarlı kripto faturasının, ödeme aracı olarak kullanılan varlıklar için net bir tanım sağlamak ve klozlara tabi olmak için değerli bir iddiaya sahip olduğuna değinildi.

Tasarı yasalaşırsa, sabit kripto para birimi ihraç edenler, bulundukları eyaletlerde banka dışı şirketler olarak düzenlenen ve ABD Federal Sigorta Mevduat Ajansına tabi kuruluşlar olarak hareket edebilecekler. bu da sabit kripto varlıklarıBölüme olan inancı artıracağı için bölüm adına son derece olumlu bir gelişme olarak yorumlanmaktadır.

Ayrıca taslağa göre, sabit kıymet rezervlerinin aylık olarak denetlenmesi sorunlu hale geleceğinden, bu varlıklar yatırımcılar için daha güvenilir bir rezerv sistemine erişimle birlikte daha istikrarlı ve şeffaf hale gelecek.

Stabil kripto para yasası onaylanırsa, ABD’de gözaltında tutulabilmeleri için bu varlıkların net bir açıklaması getirilecek. saniyeyoksa öyle mi CFTC olmadığı da açıklığa kavuşturulacaktır. yetkili olacaktır.

Güncellenen sabit kripto para birimi faturasının yeni versiyonunda dikkat çeken bir diğer nokta da varlık ihraç yöneticilerine faaliyetlerinde kişisel sorumluluk verilmesi. Buna göre şirketin başındaki yöneticinin olası bir yanlış bildirim veya mevzuata aykırı bir fiilde cezai sorumluluğunun bulunması talep edilmektedir.

Kararlı kripto varlık taslağına ilişkin ilk oturumun 27 Nisan’da bir alt komitede gerçekleşmesi planlandı.

Author: Günay Caymaz

luleburgaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu