Haber

Altay’da kuruluş sesleri

Geçen sezon Süper Lig’den 400 milyon TL’ye yakın borçla TFF 1. Lig’e düşen Altay’da camia, kulübün borçlarından kurtulmak için şirketleşme yolunu tartıştı. Siyah beyazlı yönetim ve Yüksek Divan Kurulu üyelerinden oluşan 14 kişi, kulüp binasında bir merkeze gelerek borçların tasfiyesi konusunda fikir alışverişinde bulundu. Grubun değerli isimlerinin kulübün kurtuluşu için birleşmenin kaçınılmaz olduğu konusunda hemfikir olduğu, borç yükü nedeniyle bu fikre herhangi bir muhalefetin olmadığı belirtildi.

Eski yabancı oyuncularına olan yaklaşık 11 milyon Euro’luk borcu nedeniyle transfer yasağı bulunan, mali kriz nedeniyle kesintilerle karşı karşıya kalan ve mevcut takımındaki oyuncuları kaybetme riskini almaya devam eden Altay, acil durumu kapatmak için farklı alternatifler öne sürdü. Altay’ın borçları. Kulübün acil olan doğalgaz, elektrik ve personel maaşları gibi borçlarının ödenmesi için kampanya planlanırken, genel kurul üyelerinin aidat borçlarının 10 katını ödemesi fikri ortaya atıldı.

FARKLI SEKTÖRLERDE YATIRIM PLANI

Altay’ın tüm borçlarını kapatmak için futbolun yanı sıra üniversiteler, hastaneler, demir çelik gibi farklı sektörlere yatırım yapan bir şirketin kurulması gündeme geldi. FIFA borçlarını kapatmak için 50 bin Euro verecek 100 Altaylı olacağı da düşünülüyordu. 16 Ocak’ta 109 yaşını dolduran kulübün birleşmesi durumunda hakim hisseye sahip olacak şahısların yanı sıra yabancı yatırımcıların da olabileceği belirtildi.

licehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu