Haber

Basın İlan Kurumu, afet bölgelerindeki basın mensuplarına iki katına kadar kredi verebilecek.

Basın İlan Kurumu, özellikle deprem ve sel gibi afetlerin yaşandığı yerlerde basın mensuplarına verilen parayı ikiye katlayarak geri ödeme taksitlerini 6 aya kadar erteleyebilecek.

Kurumun genel müdürlük ile resmi ilan ve reklam yönetmeliğinde yapılacak değişikliklere ilişkin yönetmelik ile basın mensuplarına verilen kredi paralarına ilişkin kurumun kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Söz konusu karara göre, basın mensuplarına verilen borç miktarı iki katına çıkarılacak ve geri ödeme taksitleri, deprem ve sel gibi afetlerin olduğu yerler özelinde 6 aya kadar ertelenecek.

Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen veya Kahramanmaraş merkezli il ve ilçelerde resmi ilan ve ilan yayınlama hakkına sahip olan gazeteler için, bekleme süresi, Resmi İlanlar ile Reklamlar ve Vadeli İşlemler Hakkında Yönetmeliğin 66 ncı maddesinde yayımlanır. 79 ve 79 uncu maddelerdeki esas fiili satış şartları 1 Nisan 2023 tarihine kadar, 44 üncü maddedeki asgari fiili satış şartları ise 1 Ocak 2024 tarihine kadar aranmayacaktır.

Öte yandan, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca kurumun yönetim kurulu toplantıları elektronik ortamda da yapılabilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu