Haber

Devlet Bahçeli Gazze’yi terk etmekte ısrarlı: “Füzeye karşı sapanla da olsa durmasaydım, hakarete uğrardım”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin meclisteki küme toplantısında açıklama yaptı. Bahçeli geçtiğimiz günlerde İsrail’e verdiği 24 saatlik süreyi bir kez daha yeniledi.

Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurmaması halinde Türk askerinin devreye gireceğini söylemişti.

Bahçeli, Gazze ziyaretine partisinin TBMM’deki küme toplantısında devam etti.

“Bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, bombalar ısrarla mazlumların üzerine yağmaya devam ederse, Türkiye’nin acilen devreye girip gereğini yapması gerektiğini milletimle açıkça paylaşıyorum. tarihi, insani ve dini sorumluluk.”

“Gazze’yi koruma misyonu atalarımızın mirasıdır. Bazıları alaycı bir üslupla, ‘Önce sen git’ diyerek bana karşı karalama kampanyasına alet oldu. Merak etme. “Gazze’deki çocukları korumak için füzelere karşı sapanla savaşmasaydım ve insanlığın parlamentosuna girmeseydim, kaybeden olurdum.”

“Türkiye Cumhuriyeti, barış ve çözüm ortamının oluşması ve garantör mekanizmasının tesis edilmesi için insanlık adına ve insanlık adına her türlü müdahale ve mücadeleyi üstlenmeye hazır ve kararlı olmalıdır.”

“Bizim tavrımız, tavrımız, duruşumuz budur. “Gazze’ye gitmek gerekiyorsa kimsenin endişelenmesine gerek yok, çok iyi biliyoruz ki Mescid-i Aksa’nın manevi ihtişamı ve Allah’ın lütfuyla aranan ve aranan her yerde şafak vaktinden önce de yapılabilir. beklenen.”

Devlet Bahçeli’nin sosyal medyada paylaşılan görüntüsü ?

karacabey-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu