Haber

Gökhan Zan: Hatay Sutaşı’nda çadır yok, neden unutulmuş bu insanlar?

Antrenör ve eski milli futbolcu Gökhan Zan, 6 Şubat’ta Maraş merkezli ve ardından 20 Şubat’ta meydana gelen 6.4 ve 5.8’lik depremlerin yıkıma yol açtığı Hatay’da yardım alamayan depremzedelerin durumunu sosyal medyasından paylaştı. hesap. .

Gökhan Zan, Samandağ ilçesine bağlı Sutaşı Mahallesi’nde depremzedelerin kendi imkanlarıyla naylondan çadırlar yaptıklarına işaret ederek, “Buraya yardım gelmedi” dedi. Çadırın içini de inceleyen Zan, “Bu çadır naylon, yeri toprak, lavabosu yok” dedi.

Zan’a gelen bir hanım, “Kendi imkanlarımız ile lavabo yaptık” diyerek, üzeri muşamba ile örtülü “tuvalet”i işaret etti.

Görüştüğü kadının 11 yaşındaki çocuğunu beyin sarsıntısında kaybettiğini söyleyen Gökhan Zan, “Kız kardeşim burada yaşıyor. 11 yaşındaki oğlunu kaybetmiş” dedi. “Benim kızım da 17 yaşında, ayağı kırık” diyen kadın, kızının tedavi için hastaneye sevk edildiğini sözlerine ekledi.

Gökhan Zan daha sonra yoldaki brandadan yapılmış çok sayıda çadırı işaret ederek, “Buraya yardım gelmedi. Çadır bile yok. Bu millet nerede yaşayacak? Sutaşı neden Sutaşı’na yardım etmiyor? Bu halk neden unutuldu? Naylondan kendileri için yaptılar. Bir çadır. Hayır. Baştan sona böyle.” (HABER MERKEZİ)

haber-derik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu