Haber

İzmir’in 3 ilçesinde kar yağışı

İZMİR’in Ödemiş, Kemalpaşa ve Karabağlar ilçelerinde yüksek rakımlara kar yağdı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolların kapanmaması için kar küreme çalışmalarında çalışma yaparken, yolda kalan araçlar da çekildi.

Ödemiş ilçesine bağlı Bozdağ Mahallesi’nde dün sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, gece saatlerinde etkisini artırdı. Bozdağ’ın zirvesi bembeyaz oldu. Bazı noktalarda kar kalınlığı yer yer 10 santimetreyi aştı. 2 bin 159 metre yüksekliğiyle Ege Bölgesi’nin Honaz Dağı ve Murat Dağı’ndan sonra en yüksek 3. zirvesi olan Bozdağ’ın ağaçların ve yolların üzeri beyaz bir örtü ile kaplandı.

Kar yağışı Kemalpaşa ve Karabağlar ilçelerinin yüksek kesimlerinde de etkili oldu. Yolların kapanmaması için kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıldı. Yolda kalan araçlar ekipler tarafından çekildi. Kar yağışı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Karabağlar Hava Radar Komutanlığı ekipleri, Kemalpaşa’nın kırsal Beşpınar mahallesi, Ödemiş’in kırsal Gölcük ve Subatan mahallesindeki yollarda tuzlama çalışması yaptı. Kar yağışının şiddetinin artması karşısında gruplar, yolların açık kalması için belirlenen alanlara konuşlandırıldı. Yağış devam ettiği sürece kar küreme işleminin aralıksız olarak yapılacağı kaydedildi.

akcadaghaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu