Haber

“Kuşadamızı Seviyoruz, Denizlerimizi Koruyoruz”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftasında Kuşadası’nda “Kuşadamızı Seviyoruz, Denizlerimize Sahip Çıkıyoruz” sloganıyla kıyı temizliği düzenlendi. 300 öğrencinin katıldığı etkinlikte 235 kilogram atık toplandı.

Kuşadası Belediyesi, DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi işbirliğiyle düzenlenen sahil parkı, Kuşadası Belediyesi Manisiz Plajı’ndan başlayıp Atatürk Meydanı’nda son buldu.

Etkinliğe Kuşadası Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi, Adviye Ertuğrul Acun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Beydağ Atatürk Ortaokulu, İSTEK Kuşadası Okulları öğrencileri, Egeport Kuşadası Limanı ve SETUR Kuşadası Marina çalışanları, vatandaşlar ve gönüllüler katıldı.

Etkinlik sonunda Atatürk Meydanı’nda toplanan atıkların ölçümü yapılarak bilgilendirme yapıldı. Öğrenciler hep bir arada, “Nerede deniz, orada yaşam var!” sloganı attı. Kıyı parkı etkinliğine Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ceylan Sarıgöl, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Milletvekili Onur Bademci, SETUR Kuşadası Marina Müdürü Hakan Tellioğlu katıldı.

BEYDAĞLI ÖĞRENCİLERİ TEKNE TİPİ YAPTI

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi işbirliğiyle İzmir’in Beydağ ilçesinden gelen öğrenciler Kuşadası’nda denizle buluştu. Beydağ Atatürk Ortaokulu’ndan 55 öğrenci, Deniz Kuşu adlı günübirlik gezi teknesiyle Kuşadası Körfezi’nde keyifli saatler geçirdi. Etkinlikte DenizTemiz Derneği Yetkilisi Songül Altınok, öğrencilerle deniz ve çevre çalıştayı gerçekleştirdi. Öğrenciler daha sonra Kuşadası Çarşısı’nı gezdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu