Haber

Muğla’da gönüllü itfaiyeciler artıyor

MUĞLA (İGFA) – Muğla’da meydana gelen yangın olaylarında kısa sürede vatandaşların yanında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, talep eden vatandaşlara şehrin doğal afetlere hazırlıklı olması için ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda eğitimler veriyor. becerilerini geliştirir ve istekli itfaiyeciler olmalarını sağlar. Gönüllü itfaiye yönetmeliğinin hayata geçmesiyle birlikte çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, 22-31 Mayıs tarihleri ​​arasında Fethiye’de başvuruda bulunan 21 gönüllüye 40 saat A Sınıfı İstekli İtfaiyeci Eğitimi verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Şehrimizi, doğayı ve canlıları korurken birlikte çalışmak için heyecanla yangınla mücadele eğitimleri düzenliyoruz. Yangın, sel, arama kurtarma gibi acil durumlarda gücümüzü artırmak ve ekibe bilinçli olarak sivil vatandaşları da dahil etmek istiyoruz. İstekli arkadaşlarımızı seçerken çok dikkatli ve seçici olmak temel unsurlarımızdır. Beş gün boyunca istekli arkadaşlarımız; yangın, su baskını, iple erişim, ilk yardım derslerinde detaylı bir süreçten geçiyoruz, eğitim boyunca teorik ve pratik alanlarda performans denetimleri yapıyoruz ve son olarak yazılı bir sınava giriyoruz. Bu süreçleri başarıyla geçen kişileri teklif verenler grubuna dahil ediyoruz.”

Muğla Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar dört kez gönüllü itfaiyecilik eğitimleri düzenledi. İlki Menteşe’de, ikisi Bodrum’da ve biri de Fethiye’de gerçekleştirilen eğitimle 90 kişi gönüllü itfaiyeci oldu. İtfaiye Daire Başkanlığı, başvurular doğrultusunda diğer ilçelerde de istekli itfaiyecilerin eğitimlerine devam etmeyi planlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu