Haber

Sağlık Bakanı Koca’dan kanser taramaları için “20 dakikanızı ayırın” çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kanser Erken Teşhis, Tedavi ve Eğitim Merkezlerinde (KETEM) ücretsiz kanser taramasına davet için 20 dakika ayırdı.

Bakan Koca, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye genelinde hizmet veren KETEM ile ilgili bilgilere yer vererek, kanser tarama ve erken teşhisin değerine dikkat çekti.

Çayyolu KETEM çalışanı Dr. bu hastalık önlenebilir.

Bakan Koca, “KETEM adını verdiğimiz Kanser Erken Teşhis, Tedavi ve Eğitim Merkezleri 44’ü gezici, 320’si sabit olmak üzere toplam 364 ünite ile halkımızın hizmetinde. Lütfen 20 dakikanızı ayırın. bir KETEM’e gelin ve taramalarınızı yaptırın.” sözlerini kullandı.

Bu taramaların ücretsiz olduğuna işaret eden Koca, şunları kaydetti:

“Sağlığınızdan ayırdığınız 20 dakika yarın ıstırap dolu yıllara dönüşebilir. KETEM kanser taramalarındaki kötü haberler bile genellikle ‘iyi’ haberdir. Çünkü erken teşhis size hastalıkla zamanında savaşma ve onu yenme gücü verir. Size en yakın KETEM, Kanser Erken Teşhis, Tedavi ve Eğitim Merkezi’ne başvurun, kanser taramalarınızı ücretsiz yaptırın.

Bakan Koca, sigara, alkol ve katkı maddesi içeren besinler gibi risk faktörlerinin kansere neden olabileceğine de işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu