Haber

“Siberay Dijital Afiş Yarışması”nın ödül töreni Tekirdağ’da yapıldı

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Siber Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Siberay Dijital Afiş Yarışması”nın ödül töreni gerçekleştirildi.

Mehmet Serez Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen törende İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, yarışmada birinci olan lise öğrencisi Evin Salim’e hediyesini verdi.

Fındık, törende yaptığı konuşmada internetin gerçek anlamda kullanılması gerektiğini söyledi.

Öğrencilere sokağa ilgilerini kesmemelerini tavsiye eden Fındık, şunları söyledi:

“Gelecek size emanet. Yaptığınız işler çok değerli. Size çok güveniyoruz. Kuşak konusu çok konuşuluyor. Bence sizin kuşak süper bir kuşak. Hepiniz zekisiniz. İnternet değerli.” ve doğru kullanılması gerekiyor.Başka yerlerde şubelerimizin verdiği kurslarda bağımlılıktan bahsediyoruz.Aynı zamanda kullanmıyorsanız, aynı zamanda önemli bir bağımlılık. Bir ağabey olarak hayatınızı fazla kaptırmadan yaşayarak, sokakla bağınızı, dostluklarınızı kesmeyin. Ekran karşısında çok fazla kalıyoruz. İşimizin dışında kullandığımızda zaman kaybı yaşadığımızı düşünüyorum. Bu kısım çok değerlidir. Çünkü sosyalleşmenizi istiyoruz.”

Fındık, internet ortamında yetişkinlerin daha çok dolandırıldığını ve bu nedenle öğrencilerin büyüklerini mutlaka uyarması gerektiğini kaydetti.

Fındık, konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Mehmet Serez Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Meskenin Salim, yarışta birinci olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Törende bilgi yarışması da düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu