Haber

Soylu hedef belirlemişti: Oy Vermeye Engel İddiası ve Ötesi Derneği sandıkta

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, daha önce sandık başkanlarını ve üyelerini tehdit ettiğini öne sürdüğü Oy ve Ötesi Derneği’ne YSK’nın müdahale etmesi gerektiğini söyledi. Bu ifadeler üzerine Oy ve Ötesi’nin oy kullanma merkezlerine yaklaştırılmasını engellemek için polis birimlerine sözlü talimat gönderildiği iddia edildi.

Süleyman Soylu, Oy ve Ötesi Derneği’nin sandıkta halka baskı uyguladığını öne sürerek, “Orada Oy ve Ötesi diye bir dernek olamaz. üzerine baskı yapmaktır.”

Soylu’nun hedef göstermesi üzerine Oy ve Ötesi’nin seçim günü sandığa yaklaştırılmayacağı iddia edilmişti.

Cumhuriyet gazetesi editörü Barış Pehlivan, 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde 1’inci sınıf Emniyet Müdürü olan bazı emniyet başmüfettişlerinin, 3 büyük ilde belirlenen okullarda görev yapacaklarını köşe yazısında bildirdi. seçim günü. ‘Örneğin sadece İstanbul’un 19 ilçesindeki okullara 61 emniyet müdürü atandı. Pekala, ne anlamı var? Emniyet amirlerine verilen sözlü talimatta, Oy ve Ötesi üzerinden gelen gözlemcilerin sandık yakınına getirilmemesi istendi.o yazdı.

İçişleri Bakanlığı’nın Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy potansiyelinin yüksek olduğu büyük şehirlerdeki okullar için özel atama yaptığını kaydeden Pehlivan, yazısına şu ifadelerle devam etti:

“Öyle görünüyor ki 1. sınıf Emniyet Müdürleri, Oy ve Ötesi üzerinden o okullardan gelen tanıkları sandığa götürmemeye çalışacak. Hatta bu tür kararları 28 Mayıs’ta oylayacağız.

YAZININ TAMAMI İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu