Yaşam

Yardım için gittiği Hatay’da depreme yakalanan Sema Aydemir yaşadıklarını şöyle anlattı: Herkes bağırıyordu.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler 10 ilimizde ağır tahribata yol açtı. Çok sayıda binanın yıkıldığı illerden biri olan Hatay’da dün gece üst üste 2 deprem daha meydana geldi. Geçtiğimiz haftalarda gönüllü olarak Hatay’a gidip yemek dağıtan eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir, dün gece meydana gelen beyin sarsıntısında yaşadıklarını anlattı.

“YOK EDİLEN ÇOK YER VAR”

Depremin ardından yaptığı paylaşımda Sema Aydemir, “Allah bir daha yaşatmasın. Çok ürkütücü, çok çaresiz. Şu an yıkılan çok yer var. İyiyiz çok şükür merak etmeyin. .”

“Yakınımızdaki binanın duvarları yıkıldı, bizi güvenli bölgeye götürüyorlar”

Gün ağarırken Instagram hesabından bir görüntü yayınlayan Sema Aydemir, bölgeden ayrılmayacaklarını ve yemek dağıtımına devam edeceklerini söyledi. Yaşadıkları sıkıntılı günleri anlatan Aydemir, şu sözleri kullandı: Dün gece büyük bir deprem oldu. Çok korkmuştuk, herkes bağırıyordu. Yanımızdaki binanın duvarları çöktü. Geceleri tahliye edildik. Dini bir alana geçmiştik ama şimdi mutfağa geri döndük. Ailelerimiz haklı olarak ‘Can güvenliğiniz yok, gelin’ diyor. Haklılar…”

“YEMEK DAĞITIMINA DEVAM EDECEĞİZ”

“Burada Türev Uludağ ile birlikte yemek dağıtıyoruz. Türev, ‘Gidebilirsiniz ama her gün kapısına getirdiğimiz insanlar yarın bizi görmediklerini söyleyecekler ve bizi de bırakıp gittiler’ dedi. “Yiyecekleri pişirir, paketler ve dağıtırız. Biz gidersek bu insanlar bir örgüt kurulana kadar yiyecek bulamayacaklar. Biz buraya isteyerek geldik. Biz gidemedik çünkü bir sarsıntı oldu. Süremiz dolana ve yeni gönüllüler gelene kadar devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu