Haber

Zeytinburnu Belediyesi elektrik üretmeye başladı

Zeytinburnu Belediyesi Çevre ve İklim Değişikliği Eğitim Merkezi yenilenebilir enerji üretimine başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, atık yönetimi, yağmur suyu hasadı, çatı çiftçiliği faaliyetleri, arıcılık, çevre koruma ve iklim değişikliği ile mücadele gibi konularda çözümler sunan Çevre ve İklim Değişikliği Eğitim Merkezi’nde yenilenebilir enerji kaynakları da yer aldı. yaklaşık 2 aydır.

Çevre Eğitim Merkezi bölümünün çatısına yerleştirilen güneş enerjisi panelleri ile merkezin aylık elektrik ihtiyacı karşılanmış, birebir özellikte başka bir merkezin elektrik enerjisini karşılayacak kadar elektrik elde edilmiştir.

Zeytinburnu Belediyesi Çevre ve İklim Değişikliği Eğitim Merkezi’nde yaklaşık 2 ay gibi kısa bir sürede güneşten 5,37 megavat-saat (MWh) elektrik enerjisi elde edilerek 16 bin lira tasarruf sağlandı.

Fosil kaynaklardan elde edilen elektriğe kıyasla 2,15 ton kömür tasarrufu sağlanarak 2,55 ton karbondioksit salınımı engellendi ve 4 ağacın kesilmesi önlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, merkezde üretilen fazla elektriği şebeke sistemine aktararak belediyenin diğer hizmet birimlerinde tüketilen elektrik için fatura bedelinde indirim aldıklarını kaydetti.

Gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmanın, doğal kaynakları korumanın ve ülke ekonomisine katkı sağlamanın sorumluluğuyla çalışmalar yürütmeye çalıştıklarını belirten Arısoy, yakın çevrede 5 hizmet binasında yenilenebilir enerji sistemlerini hayata geçirmeyi planladıklarını bildirdi. gelecek.

lacinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu