İş

Hatay’da yapımı tamamlanan 374 iş yeri esnafa teslim edildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’da inşaatı devam eden 3.677 prefabrik işyerinden 374’ü kapılarını müşterilerinin hizmetine açıyor. Antakya ve Defne ilçelerinde iş yerleri yıkılan, ağır ve orta hasarlı esnaflar için oluşturulan prefabrik çarşıda çalışmalar sürüyor.

Tamamı tamamlandığında 3 bin 677 prefabrik işyeri olacak çarşı, esnafın yeniden ticari hayatta yer almasını sağlayacak. Defne ilçesine atanan Burdur Valisi Ali Arslantaş, “yüzyılın felaketi”nde yaşanan acının aşılması için devlet ve milletle el birliğiyle hareket ettiklerini söyledi. Prefabrik işyerlerinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Arslantaş, “İstanbul Valiliği’nce 1200, İzmir Valiliği’nce 600, Burdur Valiliği’nce 291 dükkan yapılıyor.

Bu şekilde bir seferberlik başlattık. Hayırseverlerimizi de kattığımızda bir an önce 3 bin 677 dükkanın kurulması, esnafın barınması ve ticari faaliyetlerin devam ettirilmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi.

5 lokasyonda 374 işyeri teslim ettiklerini ve toplam 49 lokasyonda işyeri açacaklarını belirten Vali Arslantaş, vatandaşlara faydalı olmak ve Türkiye’de var olmalarını sağlamak için daha yapacakları çok iş olduğunu söyledi. ticari ve sosyal anlamda yeniden hayat.

Arslantaş, “İşyerlerinin bitmesini bekleyen esnafımızın sabırsızlığının farkındayız. Bayram öncesi ve sonrası işyerlerinin anahtarlarını teslim etmeye devam edeceğiz. Teslim ederken iş yeri yıkılan esnafımızı tercih ediyoruz, ağır hasarlı veya orta hasarlı. İlgili iş kolundaki kayıtlarını kontrol ediyoruz.” Arslantaş, lokasyonları adil bir şekilde belirlediklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu