Haber

İBB’den Hatay’a can damarı

HATAY (İGFA) – Millet İttifakı liderleri; 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yardımcı adayları Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ilk gün depremzedelerle bir arada ramazan bayramı. harcandı. Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da, Akşener Malatya’da, Karamollaoğlu Adana’da, Davutoğlu Gaziantep’te, Babacan Diyarbakır’da, Uysal Osmaniye’de, İmamoğlu Hatay’da, Yavaş da Kahramanmaraş’ta kurulan ‘Halil İbrahim Sofrası’nda depremzedelerle buluştu. gelmek. 8 ilde depremzedelerin acılarını ve yemeklerini paylaşan 8 lider, canlı yayınla hem yaşadıkları illerdeki vatandaşlara hem de diğer şehirlerdeki vatandaşlara seslendi ve yanlarında olduklarını duyurdu.

İBB Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcılığı adayı Ekrem İmamoğlu, önce Hatay Defne’de düzenlenen ‘Halil İbrahim Sofrası Toplantısı’nda depremzedelerle bir araya geldi, ardından Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar doğrultusunda depremzedelerle bir araya geldi. İBB Meclisi’nde 12 Nisan’da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile görüştü. protokolü imzaladı. İmamoğlu ve Savaş tarafından imzalanan protokol uyarınca; İBB, depremlerle sarsılan Hatay’da 1000 adet kesikli konut yapacak, içme suyu, kanalizasyon ve elektrik altyapısını onaracak. İBB Meclisi’nin oybirliğiyle aldığı kararla tüm bu çalışmalar için Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 62,5 milyon lira nakdi yardım yapılacak.

İmamoğlu’nun eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile birlikte geldiği Hatay Defne’de depremzedelerin buluşma noktası Aşağıokçular Mahallesi’nde kurulan Halil İbrahim Sofrası oldu. İmamoğlu çiftine Defne’yi ziyaretlerinde Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Lideri Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş eşlik etti.

haber-sultangazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu