Haber

Japon aileden depremzedelere yardım

Japon aileden depremzedelere yardım

ANTALYA Antalya Konyaaltı Belediyesi’nin Antalya’ya gelen depremzede vatandaşlar için oluşturduğu ‘Sosyete Pazarı-Butik’e Japon bir aile yardım için Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’ne geldi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından Türkiye genelinde seferberlik başlarken, Konyaaltı Belediyesi afetin ilk gününde yardım kampanyası başlattı. Toplanan yardımlar deprem bölgesine gönderildi ve Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen nezaretinde özellikle ulaşımda güçlük çeken köylere yardım ulaştırıldı. İlerleyen günlerde deprem bölgesinden farklı illere sevk edilen depremzedelerden bir kısmı Antalya’daki otellere yerleştirildi. Bunun üzerine Konyaaltı Belediyesi, Antalya’ya gelen afetzedelerin tüm ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabilecekleri Halk Pazarı-Butik oluşturdu. Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde oluşturulan pazara yardımlar devam ederken, bir Japon aile de yardım toplama merkezine gelerek destek oldu. Deprem öncesi eşi ve iki çocuğuyla Yunanistan’da bulunan aile, deprem haberini aldıktan sonra Türkiye’ye geldi.

“Her zaman yanındayız”

Türkiye’de meydana gelen depremi duyar duymaz yardıma koştuklarını söyleyen Kazu Kumono, eşi ve iki çocuğuyla birlikte hızla Antalya’ya geldiklerini belirtti. İlk etapta insanların ihtiyaç duyacağı malzemeleri alıp paketlediklerini söyleyen Kumono, Antalya’daki yardım toplama merkezlerini bulmak için sosyal medyayı ve kendi ülkesinin basınını takip ettiğini söyledi. Konyaaltı Belediyesi’nin yardım kampanyasına ilişkin sosyal medya paylaşımlarını gördüğünü kaydeden Kumono, “Konyaaltı Belediyesi’nin yardım topladığını gördük. Daha sonra ortak ihtiyaç listesi alarak bu doğrultuda yardım paketleri hazırladık. Buraya ailemle geldim. Yardımları belediye ekiplerine ulaştırdım. Bu üzücü felakette her zaman yanınızdayız. “Belediye ekipleriyle görüştük. İhtiyaçları doğrultusunda elimizden geldiğince yardım etmeye devam edeceğiz. Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

hazrohaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu