Haber

MEB Açıkladı EKYS Ertelendi! 2023 MEB – EKYS Tarihi Belli Oldu Mu, Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Milli Eğitim Bakanlığı eğitime ara verildiğini açıkladı. Yükseköğretim kurumlarında uzaktan eğitime geçilirken ÖSYM ve MEB sınav takvimlerinde değişiklik olacağı açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yönetici Seçme Sınavı’nın (MEB-EKYS) tarihinde de değişiklik yapıldı. Peki 2023 MEB – EKYS ne zaman yapılacak?

Detaylar burada

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizde binlerce kişinin ölümüne neden olan depremin ardından bazı test tarihlerinde değişiklik yapıldı.

5 Mart 2023 tarihinde yapılması planlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yönetici Seçme Sınavı (MEB-EKYS) bunlardan biridir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları 2023 Yılı Yönetici Seçme Sınavı (2023 MEB-EKYS) ) 5 Mart 2023 tarihine ertelenmiştir.

2023 MEB-EKYS ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Seçme Sınavının tarihi henüz belli değil. Sınav tarihinin daha sonra açıklanacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav tarihini önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu